Palvelemme valtakunnallisesti
Avaa yhteydenottolomake

Brado Oy

Toimisto / vaihde 050 356 9452
toimisto@brado.fi

Toimistoajat arkisin 08:00 – 15:00

Toimipisteet

Keski-Suomi
Laukaantie 4, 40320 Jyväskylä

Juha Martikainen

Juha Martikainen

Aluepäällikkö, Keski-Suomi

040 741 2544
juha.martikainen@brado.fi

Pirkanmaa
Rautatienkatu 21 B, 33100 Tampere

Veli-Matti Hokkanen

Veli-Matti Hokkanen

Toimitusjohtaja, tavarantarkastukset, HTT-hyväksymisalat

050 439 1687
veli-matti.hokkanen@brado.fi

Savo ja Karjala
Porrassalmenkatu 36, 50100 Mikkeli

Jussi Turunen

Jussi Turunen

Aluepäällikkö, Savo ja Karjala

050 505 9535
jussi.turunen@brado.fi

Projektihenkilöstö

Mika Vornanen

Mika Vornanen

Kehitysjohtaja

044 200 2757
mika.vornanen@brado.fi

Harri Airasvirta

Harri Airasvirta

Projektipäällikkö, rakennuttaminen ja valvonta

040 830 7355
harri.airasvirta@brado.fi

Tiina Almgren

Tiina Almgren

Toimistoassistentti

050 551 1243
tiina.almgren@brado.fi

Oskari Harinen

Oskari Harinen

Projektipäällikkö

045 223 0749
oskari.harinen@brado.fi

Tommi Herva

Tommi Herva

Projektipäällikkö

050 320 5011
tommi.herva@brado.fi

Marianne Honkanen

Marianne Honkanen

Projektiassistentti, rakennuttaminen ja valvonta

050 336 9995
marianne.honkanen@brado.fi

Tommi Karhu

Tommi Karhu

Projektipäällikkö, rakennuttaminen ja valvonta

050 512 5817
tommi.karhu@brado.fi

Netta Kiiveri

Netta Kiiveri

Harjoittelija, rakennusterveys

050 542 9966
netta.kiiveri@brado.fi

Sanna Lappi

Sanna Lappi

Projektipäällikkö, rakennusterveys

040 749 4866
sanna.lappi@brado.fi

Terhi Mikkilä

Terhi Mikkilä

Projektipäällikkö

040 845 0296
terhi.mikkila@brado.fi

Mika Mäkinen

Mika Mäkinen

Projekti-insinööri, rakennuttaminen ja valvonta

050 337 2451
mika.makinen@brado.fi

Lassi Natri

Lassi Natri

Projektiassistentti, rakennuttaminen ja valvonta

050 476 5464
lassi.natri@brado.fi

Jouni Partanen

Jouni Partanen

Projektipäällikkö, rakennuttaminen ja valvonta

040 032 8489
jouni.partanen@brado.fi

Riitta Pirilä

Riitta Pirilä

Projektipäällikkö, rakennuttaminen ja valvonta

040 759 9185
riitta.pirila@brado.fi

Markku Posio

Markku Posio

Projektipäällikkö, rakennuttaminen ja valvonta
050 555 4766
markku.posio@brado.fi

Elina Pulliainen

Elina Pulliainen

Projekti-insinööri, rakennuttaminen ja valvonta

050 475 9419
elina.pulliainen@brado.fi

Jaakko Pulliainen

Jaakko Pulliainen

Projekti-insinööri, LVI-tekniikka

050 553 9965
jaakko.pulliainen.brado.fi

Peitsa Rautio

Peitsa Rautio

Projekti-insinööri, rakennuttaminen ja valvonta

046 923 5740
peitsa.rautio@brado.fi

Tuula Roponen

Tuula Roponen

Laskenta-asiantuntija

050 514 6322
tuula.roponen@brado.fi

Vilma Solanti

Vilma Solanti

Projekti-insinööri

050 478 1182
vilma.solanti@brado.fi

Laura Suominen

Laura Suominen

Projektiassistentti, rakennusterveys

050 467 1580
laura.suominen@brado.fi

Lotta Turunen

Lotta Turunen

Projektiassistentti, rakennuttaminen ja valvonta
050 400 3446
lotta.turunen@bradofi

AA luottoluokitus

Brado Oy

Toimisto / vaihde 050 356 9452
toimisto@brado.fi
Arkisin 08:00 – 15:00

Y-tunnus 2728306-3

Keski-Suomi

Laukaantie 4, 40320 Jyväskylä
040 741 2544
juha.martikainen@brado.fi

Savo ja Karjala

Porrassalmenkatu 36, 50100 Mikkeli
050 505 9535
jussi.turunen@brado.fi

Pirkanmaa

Rautatienkatu 21 B, 33100 Tampere
050 439 1687
veli-matti.hokkanen@brado.fi

Brado somessa

facebook linkedin podcast

Copyright © 2022 Brado Oy
Lähetä yhteydenottopyyntö